spektakl plenerowy
scenariusz i reżyseria: Marek Kurkiewicz
muzyka i oprawa muzyczna : Ortalion
kostiumy: Domela Grenda i Barbara Zawacka
scenografia i światła: Marek Kurkiewicz
czas trwania: 50 minut
fot. w materiale: Fotokruki

występują: Barbara Zawacka, Marzena Lamch-Łoniewska, Domela Grenda, Jagodza Białogrodzka, Justyna Gregorkiewicz, Marek Kurkiewicz, Adam Łoniewski, Patryk Frankiewicz


O spektaklu:

Po wypiciu ostatniej szklanki czystej, nieskażonej wody. W gorączkowym poszukiwaniu kilku kropel paliwa do naszych nienasyconych baków. Z namiastką żywej przyrody zamkniętą w szklanym sanktuarium. Zbierając okruchy minionej świetności. Uciekamy!
Tylko gdzie?

“Can’t escape” – to obraz świata ucieczki do nikąd. Tuż po katastrofie ludzkiego snu o potędze i dostatku. W naszym widowisku zadajemy pytanie o to, kim będziemy dla siebie wzajemnie, kiedy to, za czym dziś gonimy straci wymierną wartość. Czy nasze życia, kariery i rozrywki znajdą dla siebie miejsce w nowej rzeczywistości? Osadzonym w post-apokaliptycznej estetyce widowiskiem, poruszającym temat kryzysu klimatycznego od strony pytań o nasze relacje wzajemne, zabieramy was w podróż. Być może w zupełnie niedaleką przyszłość. Tuż po tym kiedy katastrofa będzie już faktem historycznym, a cywilizacja jaką znamy zostanie wspomnieniem w postaci znalezisk zdobytych na śmietniku świata.

Leave a comment

ThemeREX © 2022. All rights reserved.