aktorka

Pedagożka teatralna, reżyserka, animatorka. Prezeska Fundacji Teatru 3.5. Współzałożycielka i animatorka w Wytwórni Kultury „BO-TAK” w Dzierzgoniu.
Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim na specjalizacjach nauczycielskiej z terapią pedagogiczną i filmoznawczej, Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego. Współpracowała z Teatrem Węgajty i czeskim teatrem Ted, nadech, a let. W 2020 roku otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Pomorskiego.

Od 2015 Aktorka Teatru 3.5. gdzie gra w spektaklach: “Inżynieria Marzeń”, “Tato-Patrz!”, “Sztetl-Welt”, “We dwoje”, “Śnienia”, “Can’t escape”, “Ziemia jest płaska. Dzbanie”

Koordynatorka takich projektów jak: “Wakacje Jagiełły”, “Niezły Cyrk!”, “Dzierzgoń Hałasuje”, “Na piknik ze starym kinem”, “Sztuka w terenie” zrealizowanych w ramach programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Od 2014 roku instruktorka grup teatralnych: dziecięcej i młodzieżowej w Klubie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.
W latach 2014-2019 reżyserka spektakli: “Wyjście ewakuacyjne”, “Kompleksiary”, SPAM”, “Kołowrotek”, “Hodowla masowa” oraz monodramu “Wywiad” inspirowanego wywiadami z przesiedleńcami “Akcji Wisła”.

Od roku 2019 instruktorka zajęć teatralnych oraz warsztatów gry na bębnach afrykańskich w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury.
Doświadczenie zdobywała m.in. w CSE “Światowid” w Elblągu, autorka i instruktorka cyklu zajęć animacyjno-teatralnych „Bajdurki” dla przedszkolaków, instruktorka warsztatów dla studentów z tworzenia instrumentów etnicznych w ramach programu „PROJEKTOR- wolontariat studencki” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

ThemeREX © 2022. All rights reserved.