Teatr 3.5

Kolektyw indywidualności

Praca w teatrze to zdecydowanie gra zespołowa. Zachowanie równowagi między indywidualnością a grupowością, jest sztuką samą w sobie. Bez zespołu, bez kolektywu i składających się na to niepowtarzalnych osobowości niepodobna tworzyć.

"Ziemia jest płaska", fot. Fotokruki
Fragmenty

Goście i recenzje

 

O “Śnieniach” w reż. Marka Kurkiewicza

Ciekawa, zupełnie pozbawiona liniowości narracja, w której przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zostały ze sobą splątane, wymieniają się kolejnością i zderzają się wzajemnie. Starannie dobrane nieliczne rekwizyty, ograniczona do czerni i bieli kolorystyka całości i po mistrzowsku realizowane oświetlenie. Widać dobrą szkołę Zdzisława Górskiego.

Dorota Gładysz

Udana wyprawa do Dzierzgonia, Dorota Gładysz, Gazeta Świętojańska online,03.2016

 

O “Sztetl-Welt op.4 – z widokiem na Lesbos/ Kwarantanna”

(…)Niewielu mijało to, co działo się przed Manhattanem, obojętnie. Przechodnie zatrzymywali się, robili zdjęcia, nagrywali filmiki. Niektórzy przysiadali na chodniku, aby dłuższą chwilę obserwować wydarzenia, inni tylko zwalniali. Ilu z nich “Sztetl-Welt” skłonił do refleksji? Jeśli nawet tylko kilkoro, warto było…(…)

B. Baczyńska

Trudny świat, Beata Baczyńska, Gazeta Świętojańska online, czerwiec 2020

O “Sztetl-Welt op3”

„To w nich oraz w maksymalnie skoncentrowanych twarzach aktorów-postaci jakby odbił się obraz katastrofy.

Oszczędne i precyzyjne gesty, delikatne zajmowanie przestrzeni stają się znakami, że oto stają przed nami ludzie, którzy doświadczyli końca świata, przeżyli najgorsze.”

Magdalena Hasiuk

"W klatce", Magdalena Hasiuk, kwiecień 2019
Teatr 3.5

Zespół w sezonie 2020/21

ThemeREX © 2022. All rights reserved.